Chodź opowiemy Ci o jednym z naszych najciekawszych projektów. Wspólnie z PGE przygotowaliśmy unikaną publikację – Spacerownik – która opowiada o parkach narodowych wspieranych przez lidera polskiej zielonej zmiany. Czym on jest? Co w nim znajdziesz i czego się dowiesz? Naturalnie odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.
Wyzwanie
PGE Polska Grupa Energetyczna wspiera aż 8 parków narodowych – Biebrzański, Świętokrzyski, Roztoczański, Kampinoski, Słowiński, Wigierski, Magurski oraz Narwiański – a kluczowym elementem współpracy są projekty edukacyjne. Dlatego naszym zadaniem było stworzenie swego rodzaju przewodnika po wyjątkowych miejscach w parkach, który jednocześnie pozwoliłby odkryć ciekawostki o faunie i florze. To miała być publikacja nowoczesna, przyciągająca uwagę, przejrzysta i przede wszystkim stylem daleka od typowego informatora turystycznego.
Realizacja
Praca nad „Spacerownikiem” była nie tylko olbrzymim wyzwaniem designerskim, ale i contentowym. Przed rozpoczęciem prac, tworzeniem treści, nasza złota copywriterka przegryzła się przez setki informacji na temat omawianych parków narodowych, odkryła ich tajemnice i znalazła najbardziej niezwykłe miejsca. Dzięki tej mrówczej pracy mogła stworzyć jedyny w swoim rodzaju przewodnik, który jest synonimem nowoczesnego podejścia PGE do ochrony środowiska. Pod względem języka wizualnego wyróżnia go imponująca dbałość o detale, przyjazne przedstawienie każdej informacji, skrupulatnie zaprojektowane mapy, a także doskonale wybrane i skomponowane z treścią zdjęcia.
Zawartość „Spacerownika” pozwala spojrzeć na parki narodowe z każdej strony. Umieściliśmy w nim obiekty architektoniczne, opisy fauny i flory, ścieżki edukacyjne, szlaki piesze i rowerowe, informacje o udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych czy dziesiątki ciekawostek przyrodniczych. Pamiętaliśmy też, że człowiek najlepiej uczy się przez zabawę, więc w „Spacerowniku” umieściliśmy kolorowanki, rebusy czy krzyżówki.
Zapraszamy do pobrania „Spacerownika” – zrobisz to tutaj – i zabrania go na spotkanie z najpiękniejszymi atrakcjami polskich parków narodowych. To doskonały sposób, aby naładować baterie i po drodze wchłonąć trochę wiedzy. Pamiętaj, nauka nigdy nie idzie w las.