Wychodzisz z „przytulnego”, bezpiecznego bunkra po atomowej zagładzie i … co teraz? Spokojnie, będzie dobrze, brzmi przekaz ilustracji Dimy Kosovicha inspirowanej serialem “Fallout”.
Jak widać, w całym dramatyzmie postapo rzeczywistości, nasz Senior Graphic Designera postawił na … optymizm. Fani serialu stworzonego na podstawie gry o tym samym tytule, na pewno wiedzą, skąd na ilustracji znak “ok” oraz zwrot “okey dokey”. Tym, którzy jeszcze nie sięgnęli po ten tytuł, wyjaśniamy bez spoilerowania, że jest to charakterystyczny gest i tekst głównej bohaterki, Lucy. Dziewczyna przeczekała atomową wojnę w schronie, a teraz, żeby odnaleźć swojego ojca musi stawić czoła światu “na zewnątrz”. Podczas podróży jej wrodzony optymizm zostaje skonfrontowany z brutalnym światem mutantów, radioaktywnych odpadów i wielu innych niebezpieczeństw. Jakich? Tego nie domyślą się nawet wielbiciele gry, gdyż fabuła nie podążą za żadną z konkretnych odsłon inie skąpi zwrotów akcji. To zgrabne połączenie klasyki sci-fi postapo z thrillerem i szczyptą humor.
“W swojej ilustracji nie chciałem przedstawiać postapokaliptycznego świata pełnego zniszczeń spowodowanych wojną nuklearną. Postanowiłem stworzyć pozytywną, żywą, nasyconą kolorystycznie ilustrację, wykorzystując charakterystyczne zdanie „Okey dokey”, które powtarza Lucy. Ten zwrot, zapisany w stylizowany sposób, dodaje osobistego akcentu i podkreśla jej nieugiętego ducha w obliczu trudności i wyzwań.”
– opowiada Dima.
Autor pracy podkreśla, że mimo ogólnie mrocznej wizji świata postapo w serialu, przebija przez niego obraz nadziei oraz woli przetrwania. I właśnie to Dima uchwycił w swoim dziele. Kontrastujące barwy, od których nie stroni też wersja serialowa oraz fonty rozpływające się niczym wrzucone do radioaktywnej kałuży są połączone z pozytywną symboliką gestu oraz słów.
Ta optymistyczna ilustracja oraz 11 pozostałych prac znajdzie się w tegorocznym ZłotymKalendarzu. Tradycyjnie będzie można go zakupić pod koniec roku i powiesić w biurze. Jak zawsze dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na potrzebujące dzieciaki.