GoldenSubmarine wspólnie z marką Warka walczy o słowa. Celem akcji, której „sercem” jest serwis internetowy www.walczymyoslowa.pl, jest zwrócenie uwagi na brak konsekwencji we współczesnych słownikach języka polskiego. Efektem tej niekonsekwencji jest brak w słownikach wielu słów używanych codziennie przez tysiące ludzi.
Jednym z takich zapomnianych słów jest „warka” – według słowników dzisiaj oznaczająca jedynie nazwę miasta lub marki piwa. Zupełnie pomijany jest fakt mówiący o tym, że obie nazwy swój rodowód wzięły od pierwotnego znaczenia słowa – porcji piwa uzyskanego z jednego warzenia.
„Inspiracja pojawiła się podczas realizacji internetowej odsłony kampanii marki. Dyskutując z językoznawcami o pochodzeniu i znaczeniu słowa „warka” dowiedzieliśmy się, że według słowników przedwojennych miało ono co najmniej kilka znaczeń. Byliśmy zdumieni – nie tylko brakiem tego słowa we współczesnych słownikach, ale również pominięciem innych słów, używanych na co dzień, np.: „klema”, „keg”, „resorak”. Postanowiliśmy o nie powalczyć, wykorzystując najbardziej sprzyjające środowisko do dyskusji – Internet.” – powiedział Arkadiusz Legoń, dyrektor ds. strategii GoldenSubmarine.
Pośrednio akcja wspiera działania wizerunkowe marki „Warka”, prowadzone pod hasłem: „Każde piwo warzy się na Warki…”. Na potrzeby kampanii powstał serwis internetowy www.walczymyoslowa.pl, fan strona oraz aplikacja w serwisie Facebook. Za pomocą serwisu www internauci mogą zgłaszać słowa, które są w powszechnym użyciu a nie są obecne w słowniku języka polskiego. Na każde zgłoszone słowo można zagłosować, a 10 z największa liczbą głosów zostanie zgłoszone do Rady Języka Polskiego z prośbą o dodanie w kolejnej edycji słownika języka polskiego.
Pomysłodawcą akcji oraz twórcą serwisu internetowego była agencja GoldenSubmarine. GoldenSubmarine jest również odpowiedzialna za przeprowadzanie kampanii internetowej. Działania komunikacyjne w mediach tradycyjnych oraz w serwisie Facebook, prowadzi agencja EURO RSCG Sensors.