Już niebawem miłośnicy czekolady oraz wszyscy entuzjaści kultury i historii będą mogli odwiedzić nową, unikalną atrakcję na mapie stolicy – Fabrykę Czekolady E.Wedel, muzeum, które oficjalne rozpocznie działalność w Międzynarodowy Dzień Czekolady.
5 sierpnia, wraz ze startem przedsprzedaży biletów, ruszyła kampania promująca Fabrykę Czekolady E.Wedel i potrwa ona do połowy października. Za koncept kreatywny oraz narzędzia kampanii otwierającej Fabrykę Czekolady E.Wedel odpowiedzialna jest agencja GoldenSubmarine.
Fabryka Czekolady E.Wedel rusza z kampanią marketingową “MOŻNA”
Równocześnie ze startem sprzedaży biletów online wystartowała także kampania pod hasłem „MOŻNA”, która promuje muzeum. Potrwa ona do połowy października, a obejmuje takie kanały jak social media (Facebook, Instagram, TikTok), reklamy digital (programmatic i SEM), radio oraz formaty OOH. Lokalne citylighty, digital citylighty oraz reklamy na autobusach (bus backs) dodatkowo wzmocnią komunikację w stolicy. Zaplanowana została również kampania influencerska.
Za koncept kreatywny oraz narzędzia kampanii otwierającej Fabrykę Czekolady E.Wedel odpowiedzialna jest agencja GoldenSubmarine. Zakupem mediów zajmuje się agencja Zenith Media. Koordynację działań PR związaną z muzeum powierzono 24/7Communication, a w obszarze korporacyjnym – SEC Newgate. Agencja Lettly odpowiada za współpracę z influencerami, natomiast agencje Panowie Programiści i Twin Collective zajmują się budową strony WWW.
Kampania „MOŻNA” to nasze zaproszenie zarówno do świata czekolady, jak i oczywiście samej Fabryki Czekolady E.Wedel. Z doświadczenia wiemy, że takie okazje jak Noc Muzeów czy Czekoladowe Weekendy budziły ogromne zainteresowanie tym, co dzieje się za drzwiami fabryki. Otwarcie muzeum jest więc dla nas naturalnym krokiem, aby konsumenci mogli poznawać tajniki naszej pracy, nie tylko od święta
– podkreśla Marta Pawłowska, Brand Managerka Fabryki Czekolady E.Wedel.
Jednak co ważne – Fabryka Czekolady E.Wedel to nie tylko „zwykłe” muzeum, co również chcieliśmy podkreślić w samej kampanii. Bo czy w muzeum można leżeć na czekoladzie? Czy można dotykać eksponaty? Lub podglądać proces produkcji? W naszym zdecydowanie MOŻNA! Serdecznie zapraszamy więc wszystkich do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca i przekonania się o tym na własne oczy (i nie tylko!)
– dodaje.
Fabryka Czekolady E.Wedel – centrum historii i innowacji
Fabryka Czekolady E.Wedel to miejsce poświęcone przede wszystkim czekoladzie, ale też historii rodziny Wedlów – połączenie tych dwóch elementów tworzy muzeum będące żywym dowodem pasji do czekolady oraz zaangażowania w rozwój lokalnej społeczności. Dla firmy E.Wedel jest to również ważny element strategicznego rozwoju i wyjście poza standardowe ramy przedsiębiorstwa produkcyjnego – oznacza dywersyfikację biznesu, zapewnia nową odsłonę marki i stanowi zaproszenie zwiedzających do doświadczania świata czekolady w zupełnie nowej odsłonie.
Nowy punkt na mapie stolicy będzie dostarczał rozrywkę, edukował oraz inspirował, wzbogacając jej kulturową ofertę i podkreślając status E.Wedel jako symbolu polskiej tradycji i innowacji w świecie słodyczy.
Pomysł na jego stworzenie zrodził się z inicjatywy grupy pracowników Wedla, którzy pragnęli pielęgnować dziedzictwo firmy i otworzyć świat czekolady na nowe formy interakcji
ze zwiedzającymi oraz społecznością lokalną. Za stworzenie tego miejsca są odpowiedzialni nie tylko eksperci i pracownicy firmy Wedel. Projekt nowego budynku został zrealizowany przez renomowaną warszawską pracownię architektoniczną BiM Architekci.
Wystawę w Fabryce Czekolady E.Wedel przygotowała Pracownia WWAA, a za treści multimedialne odpowiada Lunapark Motion Arts Collective. Identyfikację wizualną stworzyło Studio Homework, konsultowane z Patrykiem Hardziejem, uczniem Karola Śliwki, projektanta kultowego opakowania Czekolady Jedynej. Budynek, obejmujący zarówno część muzealną, jak i produkcyjną, zajmuje ponad 8 tys. m2.
Wystawa angażująca wszystkie zmysły
To wyjątkowe muzeum na skalę Europy, ponieważ można w nim zdecydowanie więcej – dotykać eksponatów, podjadać smakołyki, obserwować prawdziwy proces produkcji oraz oblizywać palce podczas tworzenia własnej tabliczki czekolady.
Wizyta w tym miejscu będzie więc wielowymiarową podróżą – od momentu przekroczenia progu, odwiedzający zanurzą się w świecie pełnym interaktywnych wystaw, zapachów, smaków i tekstur, które pobudzą ich zmysły. Z jednej strony będą to unikalne aromaty, docierające do nich zarówno od prawdziwych linii produkcyjnych, które są częścią muzealnego budynku, jak i czekoladowych eksponatów, a z drugiej możliwość spróbowania wedlowskiej czekolady na dwóch etapach zwiedzania.
Na każdym piętrze Fabryki Czekolady E.Wedel goście będą bowiem mieli okazję odkryć tajemnice wyjątkowego procesu tworzenia czekolady – od wyboru ziaren kakaowca, przez ich prażenie, aż do finalnego opakowania produktu gotowego, a także jej historię, której nie byłoby w Polsce bez rodziny Wedlów.
Na terenie muzeum znajdują się różnorodne strefy, z których każda przedstawia inny etap procesu produkcji czekolady – dla przykładu w części Projektantki, po której będzie oprowadzać wirtualna przewodniczka Marta, dowiedzą się jak powstają opakowania produktów marki, będą mieli także możliwość dotknięcia oryginalnych eksponatów, takich jak przycisk do papieru przedstawiający Chłopca na Zebrze z lat 30. oraz figurka-opakowanie z tego samego okresu, stworzona przez lalkarza Edwarda Manitiusa. Ponadto, zwiedzający będą mogli zaprojektować własne opakowanie Ptasie Mleczko, czy eksperymentować z wykrojnikami opakowań.
Na koniec wizyty każdy będzie mógł zatrzymać się na coś słodkiego przy wyspie Pijalni Czekolady E.Wedel usytuowanej przy głównym wejściu, a także zajrzeć do muzealnego sklepu z pamiątkami, w którym znajdzie różnorodne upominki. Dodatkowo dla wszystkich odwiedzających dostępny będzie taras widokowy na 6. piętrze, z którego będzie można podziwiać Jezioro Kamionkowskie oraz piękną panoramę Warszawy.
Oficjalna dystrybucja biletów do Fabryki Czekolady E.Wedel, usytuowanej przy alei Emila Wedla 5, rozpoczęła się 5 sierpnia na stronie internetowej fabrykaczekolady.pl.
Od 4 września będzie je można kupić także stacjonarnie – w biletomatach przy głównym wejściu oraz w kasach muzeum. Ceny kształtują się następująco: normalne – 70 zł, a ulgowe – 55 zł. Dostępne będą także bilety rodzinne i grupowe.
Czy istnieje lepszy sposób na świętowanie Międzynarodowego Dnia Czekolady niż wizyta w Fabryce Czekolady E.Wedel? Już od 4 września 2024r, razem z naszą wedlowską załogą, zapraszamy wszystkich, by przekonali się o tym osobiście.
– dodaje Robert Zydel, dyrektor Fabryki Czekolady E.Wedel