Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wraz z 11 podmiotami zależnymi zyskały nową identyfikację wizualną i brandbooka. Dzięki temu wszystkie nowe logotypy tworzą uporządkowaną i spójną strukturę systemu komunikacyjnego, który w przyszłości może być dalej rozwijany.
Wyzwanie
Tylko dwa tygodnie i aż 12 logotypów tworzących spójną identyfikację wizualną. Całość zebrana w jedną księgę znaku, która w precyzyjny sposób określa zasady używania poszczególnych znaków – w zależności od sytuacji i nośnika.
Co zrobiliśmy
Zaczęliśmy od stworzenia teamu, który w bardzo krótkim czasie miał zaprojektować wszystkie logotypy i stworzyć brandbooka. Zespół od początku działał dwutorowo, a prace zarówno nad identyfikacją, jak i księgą znaku prowadzone były równolegle. Taki sposób działania pozwolił na jakościową pracę i utrzymanie ustalonego z klientem deadline’u.
Co ważne, w identyfikacji uwzględniliśmy charakter NCBR, które na co dzień zajmuje się badaniami na skalę globalną. Dlatego naszym głównym kierunkiem projektowym stał się… elektron – jako najmniejsza cząstka atomu, gotowa do rozwoju i budowania czegoś większego. Kształt elektronu, wykorzystany w logotypach, budzi również skojarzenia z impulsem elektrycznym, szkłem powiększającym, pryzmatem światła, układem planetarnym i mapą światła.
Każdy z podmiotów zależnych NCBR otrzymał paczkę materiałów, która uwzględnia zastosowanie logotypów na różnych nośnikach, m.in.:
- papeteria – papier firmowy, ulotki, koperty,
- roll-upy i ścianki konferencyjne,
- kasetony reklamowe,
- torby ekologiczne,
- kubki, smycze i długopisy,
- opakowania kartonowe,
- szablony prezentacji, informacji prasowej, postów i banerów.