Ostatnia, 34. edycja spotkań dla entuzjastów e-marketingu DIMAQ Voice odbędzie się 29 listopada, tradycyjnie w trybie online. Nadchodząca, mocno technologiczna agenda obejmie trzy wystąpienia, podczas których prelegenci przybliżą temat optymalizacji technologii katalogu produktów w e-commerce, możliwości wykorzystania Computer Vision w komunikacji marketingowej i specyfikę budowania więzi między marką a odbiorcą na przykładzie Spotify. Udział jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja!
Wystąpią: Piotr Matusiak, Bluerank; Tomasz Szulkowski, [m]Spark; Michał Szczur, Mindshare Polska; Izabela Biedrowska-Pawlak i Grzegorz Marowski z Httpool. Wydarzenie odbędzie się 29 listopada, w godzinach 15.00 – 16.30, na platformie LiveWebinar. Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji: tutaj
Agenda
Prelekcja I, godz. 15:05
Wzrost widoczności organicznej dzięki optymalizacji technologii katalogu produktów w e-commerce – filtry, warianty i wyszukiwarka wew. przyjazna SEO
Piotr Matusiak, SEO Strategy Process Supervisor w Bluerank
Jak dzięki optymalizacji technologii poprawić widoczność bezpłatną sklepu internetowego w wyszukiwarkach? Prelegent przedstawi przykłady wdrożeń funkcji filtrów cech, wariantów i wyszukiwarek wewnętrznych wspierających SEO dla e-commerce, oraz zarekomenduje praktyczne rozwiązania.
Czego dowiesz się z tej prelekcji:
- jakie są kluczowe czynniki rankingowe w e-commerce;
- jakie są rekomendowane rozwiązania technologiczne wspierające SEO w e-commerce;
- przykłady dobrych wdrożeń funkcji filtrów cech, funkcji wariantów produktów i wyszukiwarek wewnętrznych;
- jak zarządzać katalogiem produktów archiwalnych.
Piotr Matusiak:
Od 14 lat zawodowo w branży digital na stanowiskach specjalisty SEM w największych łódzkich agencjach. Ale również w roli menedżera projektów rozwijając e-commerce po stronie marki. Wykonał setki audytów SEO, szkoleń, strategii.
Prowadził/współprowadził dziesiątki projektów m.in dla telekomów, marketplaceów, banków czy drogerii. Koordynował projekty wygrywające w takich konkursach jak Golden Arrow, European Search Awards, Performance Marketing Diamonds CEE, Power of Content Marketing Awards czy SemKRK Awards.
Kroczył ścieżką ekspercką i menedżerską. Aktualnie jako Supervisor koordynuje wątki new businnesowe w dziale SEO Bluerank.
Prelekcja II, godz. 15:35
4 jeźdźców apokalipsy digitalu i jak z nimi walczyć wykorzystując Computer Vision.
Tomasz Szulkowski, Chief Operating Officer, [m]spark, trener DIMAQ.
Michał Szczur, Digital Activation Lead , Mindshare Polska, trener DIMAQ.
Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć – według Biblii zapowiadają koniec świata. Co ma to wspólnego z mediami cyfrowymi? Okazuje się, że sporo i rzeczywiście — czeka nas koniec świata cyfrowego jaki znamy obecnie. Czy możemy temu zapobiec? Na szczęście nie! Duże zmiany napędzają rozwój – kreują nowe potrzeby, a wraz z nimi pojawiają się nowe rozwiązania. Gdy umysł ludzki zaczyna zawodzić, wsparciem staje się Computer Vision — technologia rozpoznawania przez sztuczną inteligencję obiektów na obrazie. Podczas prelekcji eksperci pokażą spektrum możliwości, a także wyniki konkretnych działań, które przeprowadzają, wdrażając tę technologię na użytek komunikacji marketingowej.
Czego dowiesz się z tej prelekcji:
- jakich dużych zmian w świecie cyfrowym możemy spodziewać się już teraz;
- czy rzeczywiście są takie straszne;
- co to jest i na czym polega Computer Vision;
- jakie daje możliwości i zastosowania w komunikacji marketingowej.
Michał Szczur:
Digital Activation Manager w Mindshare, Trener DIMAQ. Od początku kariery zawodowej związany z domem mediowym Mindshare. Doświadczenie zdobywał prowadząc kampanie digitalowe m.in. dla BRE Bank/mBank, Ubisoft, NIKE, LG, IBM, Heinz, Discovery Channel. Laureat konkursów branżowych Effie, Golden Arrow i InnovationAd.
Tomasz Szulkowski:
Szef Grupy Roboczej Mobile Marketing w IAB Polska, Chief Operating Officer w [m]spark, akceleratorze rozwiązań z obszaru martech (technologie w marketingu), odpowiedzialny za wdrażanie innowacji produktowych w ramach holdingu GroupM i agencji mediowych Mediacom, Mindshare i Wavemaker.
Z branżą marketingową związany jest od ponad 15 lat, w tym z branżą mobile od 9 lat (współtwórca agencji marketingu mobilnego Mobehave, później Head of Mobile w Havas Media Group).
Prywatnie ojciec dwójki urwisów, w wolnych chwilach lubuje się w lekturze książek podróżniczych.
Prelekcja III, godz. 15:05
Spotify Your Brand. Jak stworzyć głęboką więź między marką a odbiorcą.
Izabela Biedrowska-Pawlak, Spotify Sales Lead, Httpool
Grzegorz Marowski, Regional Spotify Sales Lead, Httpool
Jak zbudować więź pomiędzy marką a odbiorcą? W świecie, gdzie jesteśmy zalewani komunikatami, a konsument ma coraz większą odporność na reklamę wydaje się być to nie lada wyzywanie. W szczególności kiedy mamy do czynienia z nowym pokoleniem – Gen Z.
Odpowiedzią może być muzyka i emocje, a Spotify – największa muzyczna platforma streamingowa na świecie – jest narzędziem do zbudowania zaangażowania i więzi z konsumentem.
Czego dowiesz się z tej prelekcji:
- jak zbudować zaangażowanie i lojalność wśród Millenialsów i Gen Z;
- jak działa algorytm Spotify oraz format microsite na przykładzie najciekawszych kampanii ze świata;
- przykłady niestandardowych kampanii muzycznych jako kreatywnego i angażującego sposobu na dotarcie i zaangażowanie konsumenta.
Podczas prelekcji zostanie przeprowadzona „Sesja doświadczeń”.
Spotify nagradza najbardziej zaangażowanych słuchaczy i zaprasza do udziału w sesji doświadczeń, która pokaże mechanizm angażowania użytkownika w niestandardowe działania z marką. Do wygrania są złote płyty Spotify!
Akredytacja DIMAQ
Posiadacze certyfikatów DIMAQ za udział w wydarzeniu otrzymują od 5 do 7 punktów recertyfikacyjnych. Szczegóły punktacji dla Uczestnika i Prelegenta znajdują się stronie: https://dimaq.pl/dimaq-voice-online/
Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji na stronie DIMAQ >
Bądź na bieżąco z DIMAQ Voice! Dołącz do wydarzenia na Facebooku i LinkedIn.
PARTNER WYDARZENIA: GoldenSubmarine, Rocket Jobs
PATRONAT MEDIALNY NAD WYDARZENIEM OBJĘLI: Nowy Marketing, Medialna Perspektywa, portalmedialny.pl, CEO Magazyn Polska, sprawny.marketing, Siła Nauki, Samodzielny Przedsiębiorca, Teoria Biznesu, Brief.pl.
O IAB Polska
Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska jest organizacją zrzeszającą 230 najważniejszych firm polskiego rynku internetowego, w tym największe portale internetowe, sieci reklamowe, domy mediowe, agencje interaktywne, firmy technologiczne oraz reklamodawców. Jego głównym celem jest szeroko pojęta edukacja rynku w zakresie wykorzystania internetu jako skutecznego narzędzia prowadzenia biznesu i komunikacji marketingowej. Propaguje skuteczne rozwiązania e-marketingowe i reklamowe, oraz tworzy, prezentuje i wdraża branżowe standardy jakościowe. Przygotowuje raporty, badania rynku online i poradniki, m.in. Raport Strategiczny czy AdEx, którego wyniki są bazą analiz wydatków reklamowych. Jest organizatorem konferencji (Forum IAB, IAB HowTo), konkursów (IAB MIXX Awards), warsztatów i szkoleń (Akademia DIMAQ). Jednym z flagowych projektów IAB Polska jest DIMAQ – standard kompetencji oraz program certyfikujący wiedzę z dziedziny e-marketingu. IAB Polska działa od 2000 roku, jest częścią światowych struktur IAB, członkiem IAB Europe oraz IAB Tech Lab, a także Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy, Krajowej Izby Gospodarczej, Business Center Club i Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.
https://iab.org.pl/
O DIMAQ
DIMAQ to międzynarodowy program certyfikacji i weryfikacji kompetencji digital marketingowych. Dostępny Został opracowany przez ekspertów IAB Polska i wdrożony pod koniec 2015 roku. Program posiada rekomendację IAB Europe i jest dostępny w 9 europejskich krajach: Polsce, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Grecji, Rumunii, Serbii, Słowenii, Słowacji oraz na Cyprze). Egzamin weryfikuje wiedzę z zakresu marketingu cyfrowego na poziomie ogólnym i obejmuje zagadnienia z 12 obszarów, to m.in. strategia i planowanie, display advertising, social media i content marketing, mobile marketing, prawo w internecie, e-commerce, programmatic, analityka. Certyfikat – zgodny z założeniami Europejskiej Ramy Kwalifikacji jest ograniczony czasowo ze względuna dynamicznie rozwijającą się branżę marketingu cyfrowego. Po dwóch latach należy ponownie przystąpić do egzaminu bądź przedłużyć ważność certyfikatu poprzez uczestnictwo w programie recertyfikacji. https://dimaq.pl/