Własne pieniądze zapewniają nie tylko komfort finansowy, ale budują również poczucie pewności i pozwalają podejmować samodzielne decyzje życiowe. Ale co wtedy, gdy nie dysponujemy wystarczającymi kwotami? ING od lat promuje rozsądne i przemyślane pożyczanie pieniędzy. Zwraca przy tym uwagę, że pomimo swoich kosztów, pieniądze pożyczone z banku można zainwestować w siebie. W efekcie rozwiniemy swoje kompetencje i zainteresowania. Albo zrealizujemy cele, dzięki którym możemy poprawić jakość naszego życia.
Akcje te z jednej strony budują świetnie świadomość banku jako instytucji przyjaznej, która wspiera i motywuje do zmiany życia na lepsze. Z drugiej – są świetną okazją do prezentacji produktów i usług finansowych oferowanych na specjalnych warunkach. I tak też było z kampanią…
„Pożycz tak, aby zyskać więcej”.
Rozpoczęła się ona w 2014 roku i w regularnych odstępach czasowych była ona prowadzona przez kolejne lata. Bank skupiał się w niej na nowej perspektywie postrzegania pożyczki – jako inwestycji, „dobry dług”, który może zaprocentować w życiu. A korzyści z odpowiednio wykorzystanych pieniędzy mogą być większe niż związanie z nimi koszty ich pozyskania i oddania do banku. Przykład? Pożyczka zainwestowana w kurs języka obcego może poprawić nasze kompetencje osobiste i „spłacić się” w przyszłości np. dzięki awansowi w pracy czy nawiązanym nowym kontaktom. Po prostu… „Pieniądze trzeba oddać, ale to co zyskasz, to Twoje”.
W odsłonach spotów telewizyjnych kampanii pojawiali się znani aktorzy (m.in. Adam Woronowicz), którzy wcielali się w role osób posiadających swobodę podejmowania decyzji dzięki posiadanym przez siebie środkom finansowym. Sam bank był za to instytucją, która umożliwia im samorealizację.
Kolejnym flightom „Pożycz tak…” towarzyszyły zawsze szeroko zakrojone kampanie internetowe promujące konto oszczędnościowe z niestandardowym oprocentowaniem oraz szereg akcji edukacyjnych. Odsłony kreacji w ATL i digitalu przygotowywały agencje Brain, GONG, Mullen Lowe MediaHub (zakup i planowanie mediów) oraz oczywiście GoldenSubmarine.
W ciągu kilku lat ING Bank Polski osiągnął ponadrynkowe wzrosty w sprzedaży swoich produktów i utrzymał kluczowe wymiary wizerunkowe marki. Dzięki umiejętnemu komunikowaniu i wykorzystywaniu insightów konsumenckich, świetnie dotarł do klientów zjednując ich serca, umysły i… portfele.
Ta postawa przynosi oczywiście i nagrody branżowe. Ta chyba najbardziej prestiżowa uzyskana została w 2017 roku.
Srebrna statuetka Effie – w bardzo trudnej kategorii „Long term marketing excellence”.