Dziki Sad to największa i najbardziej intrygująca nowość Grupy Żywiec w tym roku – połączenie soczystego smaku cydru i charakteru piwa. Magiczny świat marki, oparty na absurdzie i wciągających historiach sadowników, ma swoich cichych bohaterów. Mistrzowie drugiego planu w szalonej manufakturze to sympatyczne jeże, które dzielnie pomagają w dystrybucji, niosąc na plecach przez Polskę butelki Dzikiego Sadu.
Wyzwanie
Niestety nie wszystkie jeże mogą mieć tak fajne warunki, jak te pomagające w Dzikim Sadzie. Na przestrzeni ostatnich lat naturalne środowisko jeży drastycznie się skurczyło, a one same rozpaczliwie szukają nowych miejsc do życia. Jeże masowo giną pod kołami aut, podczas wypalania i koszenia łąk, zatrute chemicznymi środkami ochrony roślin, pokaleczone puszkami i butelkami. Według przewidywań, bez czynnej pomocy człowieka do 2025 roku dziko żyjące jeże po prostu wyginą.
Dlatego zaprosiliśmy internautów do pomocy wszystkim jeżom, które tego potrzebują!
Co zrobiliśmy
W naszej aktywacji każdy może pomóc jeżom wrócić do ich naturalnego środowiska.
Na stronie WWW kampanii, na którą przechodziły osoby z kampanii display oraz Facebook Ads, użytkownicy łatwo mogli przekazać pomoc – każdy klik w zdjęcie sympatycznego zwierzaka to wsparcie finansowe dla Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Jeży „Nasze Jeże”, które wspomaga Ośrodki Rehabilitacji Jeży oraz Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt.
Na tym nie koniec! Dla spragnionych SprzymJEŻeńców czekał orzeźwiający konkurs. Na wygraną szansę miał każdy, kto na stronie rozwiązał 3 intrygujące rebusy z Jeżami w roli głównej oraz odpowiedział na kreatywne pytanie.
100 najbardziej kreatywnych pomocników zostało nagrodzonych zestawem Dzikiego Sadu oraz jeżowymi koszulkami… Ponoć nie drapią w szyję!
Akcja wspierania jeży przerosła nasze oczekiwania – blisko 40 000 SprzymJEŻeńców pomogło wrócić jeżom do ich naturalnego środowiska, których tajemnicza natura sprawiła, że SprzymJEŻeńcy rozwiązali na stronie blisko 90.000 konkursowych rebusów!
Użytkownik spędzał na stronie średnio 4 minuty i 15 sekund, co stanowi połowę czasu statystycznej drzemki jeża :)
Jeże dziękują za wsparcie!
Zobacz wideo case study.