Smacznej kawusi? Życzenia miłego dzionka? Nie! Dojrzali konsumenci, których jest dwa razy więcej niż rozpuszczani przez marketerów milenialsów, to nie “zabawne obrazki”, binge-watching “Klanu” i kolejki do apteki tylko buszowanie w Internecie, korzystanie z życiowego doświadczenia i duża siła nabywcza!
Zapraszamy do odsłuchania 17 odcinka:
W dzisiejszym odcinku #MamynatoSlajd z Martą i Kubą szukaliśmy w sobie wewnętrznego seniora, ale poza tym pokazaliśmy perspektywę seniora-internauty i podzieliliśmy ciekawymi kejsami.
Polska starzeje się najszybciej spośród wszystkich krajów unijnych. Aktualnie w naszym kraju jest ponad 14 milionów osób po pięćdziesiątce. W przeciągu najbliższych 20 lat to grono zwiększy się o kolejne 4 miliony obywateli, stanowiąc więcej niż połowę obywateli. Nie można więc pominąć istotności tej grupy społecznej, także w kontekście komunikacji marketingowej. Niestety postrzeganie seniora dalekie jest od wizerunku osoby aktywnej społecznie i z solidną siłą nabywczą. Brutalną oznaką pomijania seniorów w roli konsumentów jest definicja grupy komercyjnej, której widełki wiekowe to 16-49 lat. W dodatku, branża marketingowa składa się w większości z młodszych pracowników, którzy (nie zawsze) mogą mieć stereotypowe postrzeganie starszego pokolenia.
Jakie są najpowszechniejsze mity dotyczące pokolenia silver? Jak to przekłada się na aktualny wizerunek seniora w reklamie? Te oraz inne przykłady wymieniamy w najnowszym odcinku podcastu. Kuba i Marta przybliżają słuchaczom aktualną rzeczywistość, ale co ważne, podzielą się najważniejszymi statystykami określające prawdziwy, a nie stereotypowy profil seniora. Na deser – checklista, o czym należy pamiętać przy komunikacji do seniorów.
Dla głodnych inspiracji i statystyk, tradycyjnie już publikujemy slajd z najważniejszymi informacjami do zapamiętania z ostatniego odcinka.
Prezentacja towarzysząca 17. odcinkowi:
W poprzednim odcinku przyszłość marketingu